www.ksk.si / O Klubu

Mednarodna mladinska izmenjava "You(th) Join"

Klub študentov Kranj v mesecu avgustu gosti mednarodno mladinsko izmenjavo “You(th) Join.” Projekt  vključuje  sodelovanje štirih držav; Slovenijo, Finsko, Grčijo in Irsko, skupno 32 mladih in 8 mladinskih vodij.

Glavna tema projekta je medkulturno učenje. Projekt se bo odvijal v mestu Kranj med 7. in 14. 8. 2017, med tem tednom bomo tri noči prespali tudi na gorski postojanki na Zelenici. Za podrobnejše informacije o programu, ciljih projekta in urniku, kliknite tukaj

Kaj je mladinska izmenjava?

Predstavljajo učinkovito orodje neformalnega in priložnostnega učenja v mladinskem delu.

Skupinam mladih iz različnih držav omogoča, da skupaj preživijo do 21 dni in raziskujejo teme, ki jih družijo. Mladi ob tem razvijajo svoje kompetence, postajajo pozorni na družbeno relevantne teme in področja, preko vrstniškega učenja raziskujejo nove kulture, navade in življenjske stile ter krepijo vrednote solidarnosti, demokratičnosti in prijateljstva.

Sodelujoče organizacije:

SLOVENIJA - Klub študentov Kranj (http://www.ksk.si/)

FINSKA - Auran kunta / Municipality of Aura (www.aura.fi)

GRČIJA - Youth Aim (GR)

IRSKA - Youth work Ireland Cork (www.ywicork.com)

Termin: 7.-14. 8. 2017

Lokacija: Kranj in Dom na Zelenici, Slovenija

Starostna omejitev: 13-17 let

Več informacij: Info Pack

Projekt je financiran iz programa Erasmus+. Klub študentov Kranj sodeluje kot organizator projekta z Irsko organizacijo Youth Work Ireland Cork.

Za dodatne informacije nam lahko pišite na mednarodni@ksk.si.